Leave_a_Mark_LOGO-03

היסטוריטלינג – אילו סיפורים האנושות בוחרת לשמר בתוך קופסה?

בואו נדבר על היסטוריה – לא על אירוע היסטורי ספציפי, אלא דווקא על דרך מיוחדת בה אנחנו משמרים את הרגעים הקטנים והגדולים שמרכיבים את הסיפורים שלנו – פעם, היום ובעתיד. קפסולות זמן.

שימור סיפורים בקופסא
בתחילת חודש דצמבר, כשאווירת החגים כבר עוטפת את שדה התעופה ונוסעים רבים מתכוננים לחגים, הוצב מסוף תקשורת מיוחד באזור העלייה לטיסה. הנוסעים שעברו לידו זכו לדבר עם סנטה קלאוס בלייב, והוא שאל אותם איזו מתנה היו רוצים לקבל. ילד אחד ביקש אייפד, פעוט ביקש רכבת צעצוע ומישהו אחר ביקש תחתונים וגרביים. הם עלו על המטוס במחשבה שזו היתה בסך הכל פעילות נחמדה שהעבירה להם כמה דקות בזמן ההמתנה לטיסה.
אך… כשהמטוס נחת והנוסעים נעמדו באזור איסוף המזוודות קרה משהו בלתי צפוי בעליל: מתוך צינור המזוודות החלו ליפול מתנות. סנטה קלאוס נכנס לחדר, שלג החל לרדת, והם זכו לחוויית חג מיוחדת: קבלת כל המתנות שביקשו בזמן העלייה למטוס.
הסרטון שתיעד את המהלך השיווקי הזה זכה לכמעט חמישים מיליון צפיות. הנה, תוסיפו אחת: קליק!
סיימתם למחות את הדמעות? בואו נבין מה עומד מאחורי ההצלחה הזו. במילה אחת: פרזנטציה.
חברת WestJet סיפרה סיפור. יותר מכך: היא סיפרה מחדש סיפור ידוע ומוכר לכל אדם שחוגג את חג המולד, והוסיפה לו פרשנות מרגשת משלה. מי שמתחיל לצפות בסרטון מרגיש שהוא נמצא בסיפור אגדה, ולכן חלוקת המתנות בתוך התפאורה השגרתית של שדה התעופה יוצרת אימפקט כל כך גדול: היא מעניקה לנו שבריר של פנטזיה בה החיים שלנו הופכים לאגדה. (התוצאה היתה עלייה של 77% אחוזים במכירות החברה ביחס לעונה הקודמת!) יש פה הפתעה. יש פה תהליך.
אפשר לעשות את זה עם כל סרטון שבעולם.
סרטון גיוס יכול להפוך מנאום על כמה החברה שלכם מוצלחת – לסרטון בו בובות מחליפות את העובדים ומספרות על חוויית העבודה שלהן. דרופבוקס עשו את זה בהצלחה מרובה.
סרטון מכירתי יכול להפוך מסרטון על למה כדאי לרכוש את המוצר שלכם – לסרטון שמראה שהחברה שלכם מגניבה, סרטון שיעיף אתכם קדימה. זה מה שחברת DollarShaveClub עשתה, עם קמפיין שזכה ל-27 מיליון צפיות, בו המנכ"ל הולך במחסן הייצור ומקשקש על עובדות טכניות – אבל עושה את זה באופן סיפורי, ממחיש וצבעוני. הקו השיווקי הזה הוביל לכך שיוניליוור רכשו את החברה.
עולם הוידאו משתנה כל הזמן. הוא דורש מכם להיות מקוריים יותר, סיפוריים יותר, מגניבים יותר. איך אתם עושים את זה?
podcast-photo_800X600-1

אנשים שמותירים חותם עם אסף סידס

כדי להותיר חותם, צריך ללמוד ממי שכבר עשו את זה בפודקאסט שלנו, "אנשים שמותירים חותם" מראיין אסף סידס – מנכ"ל Leave a Mark – אנשים מעוררי השראה שמניעים תהליכים במשק הישראלי. כאן תפגשו מנכ"לים, מנהיגות, יזמים ומנהלות ותשמעו איך הם עשו את זה – ומה כדאי גם לכם לעשות.

WhatsApp Image 2021-12-22 at 12.51.33

BUY ME

הדרך שבה אנחנו קמים בבוקר לעבודה השתנתה. ביחד עם תומר, מנכ"ל חברת BUYME,
יצאנו לפרויקט סטוריטלינג מרתק שבו זיקקנו את המסרים שיכתיבו את המציאות החדשה לעובדים, החל ממחר בבוקר.
במצגת שבנינו עבורו, לקחנו רעיון גדול כמו "אושר ארגוני" והעברנו אותו לקהל של מאות עובדים ומנהלים בחדות, מהירות והמון עניין, או כמו שאנחנו קוראים לזה כאן – להותיר חותם!

סדנת כובעים

בדרך לפגישה? אל תשכחו את הכובע שלכם

זה לא סוד שארגונים וחברות ׳מבזבזים׳ שעות על גבי שעות בפגישות שלא משיגות את מטרתן. לכולנו כבר יצא להיכנס לפגישה שבה כולם הסתכלו זה בזה במבוכה ולא ידעו מה לעשות. אנחנו חושבים שזה מובן מאליו – אבל לפעמים כולנו שוכחים – להיכנס לפגישה מוכווני מטרה – עושה את כל ההבדל. בואו נדבר על שינוי ה-Mindset שלכם ואיך עושים את זה.