Magazine header 001-02

מאחורי כל ארגון מצליח עומדות נשים מבריקות

כמו בכל שנה, גם החודש יצבע בגוונים מתקתקים, לצד מרצ'נדייז וימי פינוק בארגונים לנשים.
זה לא שאנחנו נגד, ואנחנו כן אוהבות לקבל הנחות ומתנות, פשוט לא רק בגלל שאנחנו נשים.
לכבוד יום האישה, הצלחנו לתפוס את שרה אמדו-סידס, מנכ"לית משותפת בליב א מארק ואחת הנשים היותר מסקרנות באזור, לשיחה על יום האישה וכמובן טיפים ליישום בארגון שלכם.ן, אם לא השנה אז לפחות עד שנה הבאה.

הסיפור של שרה התחיל אי שם בגיל 19, אז החליטה לארוז את חייה לתוך מזוודה ולהגשים חלום ילדות – להכנס לתעשיית הקולנוע. היא נחתה באוסטרליה ונרשמה ללימודי תואר ראשון שמימנה באמצעות עבודה במאפייה מקומית כשרה וכשהרגישה שצברה מספיק ידע וניסיון, חזרה לארץ בשביל לתת לעצמה את ההזדמנות לעסוק בהפקה. היא התחילה מלמטה בתור מתאמת הפקה והגיעה להפקת סרטים וסדרות בפריים טיים כמו למשל העונה הראשונה של "בייק-אוף ישראל".

בתור מי שגדלה בבית שבו שני ההורים עובדים קשה למחייתם, נושא אי השוויון בין המינים לא העסיק אותה ברמה היומית, וזו גם הגישה שאותה היא מביאה כיום לעסק שהקימה בגיל 28 לצד בן זוגה אסף סידס, ועליו הם מתפקדים כמנכל"ים משותפים, פלוס שלושה ילדים ושני כלבים שהצטרפו בדרך. זו אולי גם הסיבה שעד היום, יום האישה מעורר בה מידה מסוימת של אי נוחות, שכן עצם הקיום של יום כזה עלול להנציח אמונות שאינן קיימות בעולמה שלה:

"צריך להגיד את זה – נשים לא צריכות יום משלהן. כל השיח הזה נלקח למקום לא מדויק, כמובן שצריך להרים לנשים, נשים הן מין מופלא. אבל אם אנחנו נחזור רגע לאסנס של השיח על השוויון, אני חושבת שזה יותר פוגע במטרה מאשר מקדם אותה.

איך שאני רואה את זה, האחריות שלנו בתור בעלי ובעלות עסקים היא להילחם על הקידום שלהן, לתת הזדמנות שווה לכולם.ן – אם זה זוגות חד מיניים, אימהות חד הוריות, רווקים.ות וא.נשים שבחרו באל הורות. זה משהו שמאוד חשוב לנו לכבד ורואים אותו בשטח.

בליב א מארק בנינו אקו-סיסטם משפחתי ועיסקי שמעולם לא עלו בו המילים חוסר שוויון או אפליה. נכון להיום החברה מעסיקה רב נשי של כ- 80%, חלקן בתפקידי הנהלה בכירים וכולן מוכשרות אחת אחת. זה לא בגלל שכיוונו לשם, אלא בגלל שחיפשנו אנשים וככה יצא".

אני חושבת שעוד אחת מהחובות שלנו כא.נשים בחברה זה לחנך (בדוגמה אישית) את הדור הבא שלנו, כי אם הם יראו שאמא ואבא בבית שווים ובחוץ שווים ומתנהגים ככה אחד לשנייה, הם אלה שישנו את העתיד שלנו."

בליב א מארק מאמינים בשני דברים מאוד חשובים ויקרים לליבנו:

  1. בניית אקו סיסטם שמחבר ומעצים את שני העולמות:
    We don’t believe in business or pleasure, we mix it all together
    במילים אחרות – זה לא או או, זה גם וגם וביחד הם מאפשרים את השלם. הכל מתחיל בהבנה שיש חיים מחוץ למשרד – זה לא נגמר בחופשת לידה, זה לצאת מוקדם להביא מהגן, להספיק לראות אותם לפני שעת השינה, להבין שילדים קטנים חולים הרבה ולאפשר גמישות בעבודה. זה להבין שגם אם לעובד.ת אין ילדים, עדיין יש להם.ן חיים – סידורים, דייטים, כלבים שמחכים לצאת לטיול, הורים לדאוג להם. אנחנו משתדלים מאוד לתת את ההרגשה שהעבודה היא חלק מהחיים והם לא צריכים בשום פנים לבוא האחד על חשבון השני.
  2. אנחנו רואים באימהות יתרון ולא חיסרון.
    זה נכון כמובן להורות בכלל, לא רק לאימהות. אבל זה יום האישה אז היי 🙂
    אימהות הן מדהימות. היכולת לשים מישהו אחר לפניך היא יכולת מדהימה וחשובה, לפעמים נשים בראיונות עבודה מצניעות את המשפחה, אנחנו רואים את זה בצורה קצת הפוכה – ככל שמועמדת תהיה יותר מחוברת למשפחה, שלה ככה היא יותר תואמת ל-DNA שלנו. אנחנו מחברים את הילדים שלנו ושל העובדים שלנו לעסק, זה מייצר תחושת נוחות, מוכרות, ביתיות ומשפחתיות. הילדים מגיעים לאירועי חברה, ימי כיף וגיבוש והדלת שלנו תמיד פתוחה בפניהם.

רוצות לעבוד איתנו?

אנחנו מגייסים לכמה משרות ממש שוות, בואו להציץ >>

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email

הירשמו לניוזלטר

Magazine header 001-02