5 דברים שאפשר לעשות בארגון בזמן מיתון

בין הידיעות על קיצוצים למרדף אחר גיוס לקוחות ומשקיעים, חברות וארגונים רבים נכנסים למעין מצב של השהייה כפויה – הקצב שבו התרגלנו להתקדם הואט ואיתו גם השוק כולו.

זו בדיוק ההזדמנות שלה חיכיתם כדי לעשות סדר ברמה הפנים ארגונית, בלי רעשי הרקע שמעכבים אתכם בשוטף.

הנה 5 דברים שתוכלו לעשות בארגון בזמן המיתון:

דברו עם מי שכבר היה שם

אין חכם כבעל ניסיון, ההיסטוריה תמיד חוזרת על עצמה, מה שעולה חייב לרדת – כל הקלישאות נכונות וזו בדיוק הסיבה שכדאי לכם להתייעץ עם מי שכבר היו בנעליים שלכם בעבר. תאמו פגישה או אפילו קפה לא מחייב והגיעו מוכנים עם השאלות והאתגרים שמעסיקים אתכם כיום, אולי תגלו שאת הבעיה שלכם מישהו פתר כבר קודם ובעיקר, תקבלו ביטחון שבסוף הכל עובר.

היו מוכנים לכל תרחיש

זה הזמן למפות את כל התרחישים שיכולים לקרות לכם, גם אם זה אומר להתכונן לתרחיש הגרוע ביותר. כשיודעים לאן מובילה כל דרך, קל יותר לנווט ולבחור במסלולים הנכונים שיובילו לתוצאות הרצויות. לדוגמא; אם החברה הולכת לכיוון של פיטורי עובדים, בחנו את האפשרויות העומדות בפניכם לפני קבלת ההחלטה- האם נוכל לגייס מההון העצמי, האם נוכל למכור מניות כדי לקבל עוד אוויר לנשימה? זכרו שלכל החלטה יש דרך ולכל דרך יש החלטה.

שמרו על גישה רעננה

זוכרים את ההתרגשות שהייתה לכם כשהקמתם את החברה? כשהתקבלתם לעבוד בה? כשהצלחתם לגייס את הלקוח הראשון? למרות הקושי, נסו לגייס את ההתלהבות הזו בחזרה בחשיבה על העתיד. הרשו לעצמכם לחלום מעבר לתקופה הנוכחית, נצלו את הזמן כדי לרענן כישורים ולשפר מיומנויות ומעל הכל – בואו עם ההתלהבות הזו לכל פגישת מכירות.

גם אם זה אומר להתכונן לתרחיש הגרוע ביותר, כשיודעים לאן מובילה כל דרך, קל יותר לנווט ולבחור במסלולים הנכונים שיובילו לתוצאות הרצויות.

הקפידו על שקיפות

לפעמים כשלא יודעים מה קורה, הלחץ והפאניקה גדולים יותר, מה שעלול להפוך את התקופה הקרובה למאתגרת אפילו יותר ממה שהיא בפועל. שמרו על ערוץ תקשורת פתוח ושקוף ככל הניתן מול כל הגורמים בארגון – ספרו לעובדים מה קורה, שקפו לבעלי המניות מהי האסטרטגיה שלכם, שמרו על קשר הדוק ואישי יותר עם הלקוחות ושתפו את הספקים שלכם שיתכן ותצטרכו קצת יותר אורך רוח בזמן הקרוב.

תנו לזה לחלוף

זה נשמע כמו משימה בלתי אפשרית, אבל לפעמים צריך פשוט לחכות ולתת לגל לחלוף מעל ראשינו. ראו את זה כטעינת מצברים לקראת תקופה של עשייה שעוד תבוא על כולנו לטובה.

בהצלחה!

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email